Teigiamas magneto terapijos poveikis

Mūsų organizmas geriausiai funkcionuoja tada, kai visi jo lygmenys (ląstelės, audiniai, organai) palaikomi stabilioje būklėje ir pilnai aprūpinami deguonimi. Bet kokios traumos, skausmas ir ligos iššaukia padidintą rūgščių išsiskyrimą ir atitinkamai sumažina deguonies pateikimą.
Neigiamas magnetinis laukas gali padėti organizmui priešintis ligoms, iššaukiamoms virusų, bakterijų, grybelių, o taip pat atsistatant po traumų, nes pagerina ląstelių aprūpinimą deguonimi ir maitinamosiomis medžiagomis. Taipogi neigiamas magnetinis laukas gali veikti kaip antibiotikas, sumažindamas rūgštingumo lygmenį ir normalizuojant ląstelių ir audinių rūgštingumą (pH).
Neigiamas magnetinis laukas gali nuimti nemalonias būsenas, susijusias su konkrečiais elektriniais procesais smegenyse, kaip kad nemiga, hiperaktyvumas, depresija, elgesio problemos. Magnetinis laukas gerai veikia liaukas, kurios gamina melatoniną – hormoną, kuris pašalina stresą ir pagerina miegą. Daug vaistų yra kuriami būtent melatonino pagrindu.

MAGNETO-TERAPIJOS TAIKYMAS

Magneto-terapija – tai visų pirma natūrali terapija, nesusieta su jokiomis sudėtingomis procedūromis. Tai pati paprasčiausia, pati pigiausia, pati neskausmingiausia ir pati patikimiausia terapija iš visų žinomų.
Naudojant magneto-terapiją nereikia „gerti vaistų“, leisti jų į organizmą švirkštais ir pan. Vienintelis naudojamas instrumentas yra magnetas. Magneto sudaromas laukas yra visiškai nepavojingas, jis laisvai ir neskausmingai pereina per odą, audinius ir kaulus.
Magnetinė terapija yra ypač paprastai taikoma, bet tuo pat metu kur kas patikimesnė, nei daugelis kitų gydymo būdų.
Įrodyta, jog elektromagnetai ir pastovūs magnetai ypač efektyvūs atstatant prarastą energiją ir stiprinant imuninę sistemą, kas savo ruožtu padeda išgydyti daugelį ligų ir panaikinti skausmą.
Milijonai žmonių visame pasaulyje naudojasi teigiamu magnetinės terapijos poveikiu, kuris padeda:
– pagerinti bendrą organizmo būklę,
– sumažinti ar panaikinti skausmą,
– įveikti neurozę, stresus ir depresijas,
– pakelti viso organizmo energetinį lygį,
– pagerinti periferinę kraujotaką.

SĖKMINGAS SUNKIŲ KAULŲ LŪŽIŲ GYDYMAS

Magnetinių laukų teigiamas poveikis ypač pastebimas gydant sunkius kaulų lūžius. Tokių lūžių metu dalinai apmiršta pažeistų audinių dalis, kas pasunkina gydymą. „Tokiais atvejais gali padėti pulsuojantys magnetiniai laukai,“ – teigia Miuncheno klinikos ortopedas dr. Ludžas Gerdesmeeris, – nors daktarai kol kas negali duoti tikslaus šio fakto paaiškinimo.
Elektros srovės organizme vaidina esminį vaidmenį formuojant ir sutvirtinant kaulus bei jų ląsteles. Susilaužius kaulą lūžusi jo dalis, kaip taisyklė, yra ramybės būsenoje, ir kai nėra judančių srovių gydymas tampa sudėtingesnis.
Pulsuojantys magnetiniai laukai, veikiantys išorėje, dirbtiniu būdu sudaro šias sroves ir taip padeda gydymui. Tokiu būdu ne tik pagreitėja gydymo procesas, bet ir pagerėja pačių ląstelių struktūra.
Tačiau magnetinės terapijos panaudojimo galimybės neapsiriboja vien tik lūžių gydymu.
Magneto-terapija duoda teigiamą poveikį gydant sportines traumas, (protezai, raiščių trūkiai), „teniso alkūnes“, sąnarių ligas, Parkinsono ligą, o taip pat gydant depresiją.
Be to naudojant magnetus sumažėja randų susidarymas pažeidus kiekvieną audinį.
Neigiamo poveikio naudojant magneto terapiją nėra, išskyrus nėščias moteris (kadangi nežinoma, kokį poveikį magnetinės jėgos gali padaryti vaisiui) ir žmonėms su implantuotu širdies stimuliatoriumi (kadangi magneto veikimas gali pažeisti širdies plakimo ritmą).
Gydymui yra taikomi įvairūs magnetiniai laukai: tie, kurie daromi nedideliais magnetais, telpančiais į pleistrą, papuošalus, diržus ir kt., o taip pat silpni statiniai laukai.
„Žinoma, nereikia laukti stebuklo iš gydymo naudojant magnetus, – teigia dr. Liudvikas Basse, terapeutas iš Flesburgo, – tačiau pabandyti verta.“
Gydant depresiją 50 % atvejų žymus pagerėjimas pasiekiamas naudojant magnetinius laukus.
Esminiai teigiami pakitimai pastebimi gydant sekančias ligas:
• Reumatizmas – panaudojus magnetinę terapiją reumatikams, serganties sąnarių uždegimu, pastebimas padidėjęs kortizono, kuris stabdo uždegiminius procesus, lygis.
• Parkinsono liga – žmonėms, sergantiems šia liga, padės pulsuojantis magnetinis laukas, kaip pažymima tyrimuose profesoriaus daktaro Aleksandro Chennebergo „Neišgydomos ligos“, Parkinsoso ligų klinikos vedėjo Bad Naucheime, Vokietija. Dr. Chennebergas rašo, kad magnetinė terapija trečdaliui ligonių pagerina judėjimo funkcijas, taip pat žymiai pagerina koncentracijos sugebėjimus.
• Depresijos – „pastoviai atsirandančioms depresijoms taikant transkarialinę magnetinę stimuliaciją – ypatingą terapijos būdą, naudojant magnetinius laukus – yra pasiekiamas 40-50 % visų pacientų nuotaikos pagerėjimas, – teigia Miuncheno universitetinės klinikos psichiatras dr. Padbergas. – „Esant ilgalaikei depresijai minėto terapijos būdo dėka pagerėjimas matomas pas 20-30 % pacientų“.

Gydant kintančių magnetinių impulsų pagalba (PST), kaip pažymi amerikiečių mokslininkai, naudojami magnetiniai impulsai, sukuriami pastovia elektros srove, skirtingai nei terapija, kintančios srovės pagrindu. Pastovios srovės impulsai pirmiausia padeda gydant kremzlių disfunkcijas ir todėl efektyvūs gydant degeneracinius sąnarių pokyčius.
Greičiausiai, tokie impulsai yra kur kas artimesni natūraliems procesams, vykstantiems kremzlėse, nei kintamos srovės impulsai. Tokie impulsai kremzlių ląstelėse priimami kaip signalas pradėti atsistatymo procesus.
PST padeda segantiems artroze – sergant šia liga, yra sąnarių kremzlės (tame tarpe ir stubure), o tai iššaukia stiprų skausmą. PST stimuliuoja kremzlės augimą ir netgi prarastos kremzlės masės regeneraciją, kas panaikina skausmą. Viename iš tyrimų, vykdytų Miuncheno klinikose nustatyta, jog PST padeda netgi vėlyvose artrozės stadijose: net 75% pacientų, kurie praėjo tokios terapijos kursą buvo nustatytas judėjimo funkcijų pagerėjimas ir skausmų sumažėjimas.
Neabejotinas ir tas faktas, jog bet kokios kilmės skausmas aprimsta veikiant magnetiniam laukui – nepriklausomai nuo to, kaip tas laukas sukuriamas. Magnetinio lauko sukuriamos jėgos akivaizdžiai sušvelnina vegetatyvinės nervinės sistemos reakcijas, dėl to sumažėja skausmas. Nuskausminantį poveikį turi ne tik kintamieji magnetiniai laukai, bet statiniai, sukuriami pastovių magnetų pleistruose, diržuose ir pan.
Taksi vairuotojų apklausa Kelne parodė, jog nugaros skausmai jiems sumažėja, kai jie naudojasi magnetiniais pleistrais. Jungtinėse Amerikos Valstijose žmonės su sutrikusia kraujotaka ir sąnarių uždegimais skausmo nuėmimui naudojasi magnetiniais tvarsčiais. „Aišku, tai gali būti ir placebo efekto poveikis – teigia fizioterapeutas Hans-Jorg Grober iš Veilio, – bet žmogui, kenčiančiam nuo pastovaus skausmo yra nesvarbu nuo ko tas skausmas praeina“.

Parašykite komentarą