Puodelis sveikatos

Kava ne tik nekenkia sveikatai, kaip mano daugelis žmonių, bet ir gali būti naudinga, jei geriate jos ne per daug. Gerų žinių kavos mėgėjams buvo pateikta Pasaulinėje kavos konferencijoje, vykusioje Londone. Apie tai, kodėl nereikia bijoti išgerti puodelio kavos, aiškino Jungtinių Valstijų Vanderbilto medicinos universiteto psichiatrijos ir farmakologijos profesorius Peteris Martinas. Jis rėmėsi tyrimų, atliktų įvairiose pasaulio šalyse, rezultatais. Dauguma žmonių mano, kad kava šiek tiek kenkia sveikatai, pavyzdžiui, dirgina skrandį ir didina kraujospūdi tačiau nėra jokių įrodymų, kad gerti kavą būtų žalinga, jei jos geriama ne per daug. Tyrimai parodė, kad kava turi teigiamos įtakos sergantiems žarnyno vėžiu, kepenų ciroze, širdies ir Parkinsono ligomis.

Devynios gerosios naujienos

Puodelis kavos po pietų – puikus dalykas. Štai devynios priežastys, kurias žinodami galėsite ramiai išgerti savo mėgstamo gėrimo:

1. Suaugusieji, išgeriantys du arba tris puodelius kavos per dieną, astma serga 25 proc. rečiau nei tie, kurie jos negeria.

2. Dešimt metų trukę tyrimai, kuriuos atliko Harvardo universiteto mokslininkai, parodė, kad tarp moterų, išgeriančių du ar daugiau puodelių kavos per dieną, savižudybių skaičius sumažėja 65 procentais.

3. Vyrams, išgeriantiems du arba tris puodelius kavos per dieną, tikimybė susirgti tulžies pūslės akmenlige sumažėja apie 40 procentų. Daugiau nei 4 puodeliai kavos saugo nuo tulžies pūslės akmenligės.

4. Išgeriantiems tris ar keturis puodelius kavos per dieną rizika susirgti kepenų ciroze sumažėjo iki 80 procentų.Tai parodė Japonijoje, Italijoje ir jungtinėse Valstijose atlikti kavos mėgėjų ir šio gėrimo visiškai atsisakančių žmonių sveikatos stebėjimai.

5. Trys ar keturi puodeliai kavos per dieną sumažina riziką susirgti Parkinsono liga (Mayo klinikos tyrimų duomenimis).

6. Harvardo mokslininkai įrodė, kad rizika susirgti žarnyno vėžiu sumažėja 25 procentais, jei per dieną išgeriama daugiau nei keturis puodelius kavos.

7. Naujausi tyrimai, atlikti Širdies sveikatos centre Škotijoje, parodė, kad didesnis kavos vartojimas naudingas širdies kraujagyslių veiklai.

8. Brazilijos moksleivių sveikatos tyrimai rodo, kad kava su pienu pertraukų metu gerina moksleivių psichosocialinius ir akademinius rodiklius (šis tyrimas vis dar tęsiamas).

9. Honolulu širdies studijų universitetas įrodė, kad žmonės, nesergantys Parkinsono liga, gėrė daugiau kavos nei ja sergantys. Daroma išvada, kad kavos mėgėjai net penkis kartus mažiau rizikuoja susirgti Parkinsono liga.

Parašykite komentarą