Magnetu poveikis zmogaus organizmui

Iki šių laikų buvo manoma, kad žmogaus organizme nėra magnetinių receptorių, būdingų atskiroms gyvūnų rūšims. Bet prieš kelis metus Kalifornijos technologijos instituto mokslininkams pavyko aptikti mikroskopiško dydžio magnetines daleles žmogaus smegenyse, ypač smegenų žievėje. Jos tiek smulkios, kad ilgą laiką nepavyko jų surasti net sudėtingiausios aparatūros pagalba. Taip pat jau nustatyta, kad žmogaus kraujas ir raumenys irgi silpnai reaguoja į magnetinį lauką ir tai teigiamai veikia medžiagų apykaitą ląstelėse, stimuliuoja žmogaus gyvybinę energiją.
Nustatyta, kad pagrindinis mus veikiantis magnetizmo šaltinis – Žemės magnetinis laukas – per paskutinius penkis šimtus metų susilpnėjo maždaug dvigubai ir toliau silpnėja vidutiniškai 5% kas šimtą metų. Šiaurės Amerikoje ir ypač Europoje tai skatina mūsų gyvenamoji aplinka: gelžbetoniniai daugiaaukščiai namai, kuriuose praleidžiame vis daugiau laiko izoliuoja mus nuo jau ir taip silpno Žemės magnetinio lauko.
Pagal vieną iš teorijų, magnetizmo trūkumas gali sukelti visą aibę liguistumo požymių, varginančių vis daugiau žmonių. Daktaras Kioši Nakagava šį reiškinį pavadino magnetinio lauko deficito sindromu. Nustatyti sindromą ir tikslią diagnozę nėra paprasta, kadangi simptomai būdingi ir kitiems susirgimams: hipertonijai, diabetui arba ataksijai (judesių koordinacijos sutrikimas). Ligos sindromas ir diagnozė gali būti tiksliai nustatyti tik užfiksavus teigiamą reakciją į gydymą magnetų terapija.
Straipsnyje Japonijos „Medicinos“ žurnale 1976 m. dr. Nakagava apibendrino savo dvidešimties metų tyrinėjimus. Jis teigia, kad dėl magnetinio lauko neigiamų pokyčių (susilpnėjimo ar magnetinio lauko linijų išsikreipimo) gali atsirasti skausmai pečiuose, nugaroje ir kakle, diegliai, neaiškios kilmės skausmai, “sunkumas” širdies zonoje, galvos svaigimas, nepaaiškinama nemiga, dažnas vidurių užkietėjimas, centrinės nervų sistemos sutrikimas, bendras išglebimas ir nuovargio pojūčiai.
Žinoma, panašūs negalavimai gali pasireikšti ir nuo hipertonijos, diabeto ar virškinimo trakto sutrikimų. Bet jeigu standartinės analizės ir gydymas neduoda teigiamų rezultatų, o magneto taikymas sukelia pagerėjimą – tikroji diagnozė tampa aiški.
Dar gan seniai, 1958 m. Daktaras Nakagava ir jo bendradarbiai paskelbė skausmų pečiuose gydymo rezultatus panaudojant silpnai įmagnetintas apyrankes. Rezultatai buvo įspūdingi.
Kyla natūralus klausimas – ar gali magnetinio lauko perteklius neigiamai veikti žmogaus sveikatą. Pagal Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos tyrimų duomenis – ne, negali. 1987 m. Pasaulinės sveikatos Organizacijos iniciatyva Ženevoje išleista knyga “Magnetiniai laukai: aplinkos įtaka sveikatai”, kurioje pateikti paskutinių gausių tyrimų duomenys apie nuolatinio ar epizodiško magnetinio lauko poveikį audiniams ir organams, nervų sistemai ir kraujo apytakai, regėjimui, psichologiniai būsenai, genų struktūrai, reprodukcinėms funkcijoms bei augančiam organizmui.
Pagal Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos išvadas, magnetinis laukas iki 20000 gausų (tai yra labai stiprus laukas) nedaro neigiamos įtakos daugeliui biologinių funkcijų.
Magnetai ypač veikia kraują ir tokiu būdu magnetų poveikis pasiskirsto po visą organizmą. Žmogaus organizme yra nuo penkių iki šešių litrų kraujo, kuris cirkuliuoja po visas kūno dalis prisotindamas jas deguoniu ir kitomis būtinomis medžiagomis. Toliau kraujas, išnešdamas toksinus ir šlakus, patenka į venas. Prieš sugrįždamas į širdį kraujas praeina inkstus, kuriuose irgi palieka dalį kenksmingų medžiagų, toliau patenka į plaučius, kur prisisotina deguonimi ir galų gale į širdį.
Raudonuosiuose kraujo kūneliuose esantis hemoglobinas turi savo molekulėse pakankamai geležies, todėl magnetiniam laukui susidaro galimybė juos veikti. Jeigu hemoglobino kiekis kraujyje sumažėja, tuo pačiu sumažėja ir geležies kiekis, žmogaus organizmas negauna pakankamai deguonies, sutrinka gyvybinės funkcijos, išsivysto anemija.

Kaip jau buvo minėta, magnetas skatina kraujo elektros laidumą, padeda jonizuoti kraują, gerinti cirkuliaciją ir stabilizuoti perdaug aukštą ar žemą kraujospūdį. Tokiu būdu įmagnetintas kraujas sugeba pristatyti daugiau deguonies į ląsteles, kitaip tariant daugiau energijos audiniams ir organams.
Magnetai mažina kalcio kaupimąsi kraujagyslėse. Nustatyta, kad stipriai cholesterino ir kalcio pažeistose kraujagyslėse magnetai pagerina kraujo apytaką, skatina jų valymąsi. Anglijos mokslininkams trijų savaičių trukmės magnetinio lauko procedūromis grupei pacientų pavyko sumažinti kraujospūdį nuo 140/90 iki 125/80.
Magnetai pasižymi stipriu poveikiu nervų sistemai. Teigiama, kad magneto šiaurinis polius gali sumažinti skausmą. Magnetą pridėjus prie odos, po kuria yra nervų galūnės, magneto neigiama energija ir nervinių ląstelių teigiama energija traukiamos viena prie kitos. Nervinių ląstelių teigiama energija tampa silpnesnė, kadangi jos dalis pereina prie magneto neigiamo poliaus ir žymiai silpnesnis impulsas pasiekia smegenis, ko pasėkoje ir sumažėja skausmas.
Magneto šiaurinį polių tikslinga taikyti esant menstruaciniams skausmams, o taip pat skaudant raumenims ir sąnariams, fiziškai ar be aiškių priežasčių pervargus.
Endokrininė sistema taip pat jautri magnetų poveikiui. Jie veikia ląsteles cheminių medžiagų, vadinamų hormonais, pagalba išsiskiriant juos tiesiai į kraują. Hormoninę sekreciją galima koreguoti taikant magnetą, kadangi kapiliarai, supantys liaukas, yra dalis kraujotakos sistemos, kuri, kaip jau buvo minėta, yra imli magnetų poveikiui. Praplėstos kraujagyslės praleidžia didesnį hormonų kiekį į kitas kūno dalis ir tokiu būdu gerina bendrą savijautą.
Daktaras Bansalas tvirtino, kad taikant magnetinį lauką yra galimybė atstatyti susilpnėjusią hipofizę (žmogaus augimą), žinoma kartu su kitais gydymo metodais (homeopatija ir pan.) iki keturiolikos – penkiolikos metų amžiaus.
Magnetai veikia ne tik kraują, nervus ir liaukas, bet ir įvairių žmogaus kūno dalių ląsteles. Daktaras Cholgeras Channemanas stebėjo, kaip po chirurginės operacijos gydyta magnetu pjūvio dalis užgijo praktiškai be pėdsakų, tuo tarpu kita dalis suaugo į grubų randą. Jis taip pat konstatavo, kad gydymas magnetu suteikia sugijusiems audiniams minkštumą ir elastingumą ir ypač po nudegimo. Mokslininkas įspėjo, kad magneto pietinis polius kelia absoliučiai visų organizmų gyvybinį aktyvumą, tame tarpe, mikrobų bei bakterijų. Todėl jeigu yra infekcijos galimybė, žaizdų gydymui galima taikyti tik magneto šiaurinį polių.
Daugelis gydytojų teigia, kad magnetizmo taikymas leidžia pasiekti gerų rezultatų gydant vėžinius susirgimus. Pietų Karolinos universiteto medicinos profesorius Robertas Sigeris paskelbė, kad dviejų metų mergaitė su neiroblastomos diagnoze, gydyta magnetais, po trijų metų tapo visiškai sveika. Dar kartą reikia pabrėžti, kad magnetinio lauko taikymas pats savaime neišgydo, o tik stimuliuoja ir palaiko gijimo procesą. Pavyzdžiui, apie 50% vaikų, sirgusių neiroblastoma (o tai 90 % atvejų mirtina liga) ir gydytų magnetais išgyveno vidutiniškai du metus be ligos recidyvų.
Yra užregistruota, kad krūties vėžys buvo sėkmingai gydomas panaudojant 4000 gausų galingumo magnetus, 25 centų monetos dydžio, sveriančius 30 g pagaminamus Japonijoje. Prof. Vollinas, išradęs šį magnetą 1983 metais, sėkmingai gydė tris pacientes, sirgusias krūties vėžiu. Jos keturis mėnesius nešiojo minėtą magnetą, pakabintą ant kaklo ir nedėdamos jo betarpiškai ant auglio. Prof. Vollino nuomone, magnetų terapija yra naujas vėžio gydymo būdas po chemoterapijos atsiradimo prieš 40 metų.
Daugelis mokslininkų teigia, jog taikant magnetus žymiai greičiau suauga kaulų lūžiai, nes veikiant magnetiniam laukui suaktyvėja kalcio jonai (taip kaip ir magnio, natrio bei kalio), o kalcis, kaip žinoma, yra svarbiausias kaulų augimą ir suaugimą skatinantis elementas. Be to, magnetai padeda stabilizuoti fermentinį aktyvumą ir palaikyti optimalų organizmui rūgštingumo balansą.
Štai svarbiausių ligų sąrašas, kurias gydant magnetais konstatuotas teigiamas rezultatas:

 artritas ( kai kurios jo atmainos),
 astma,
 kepenų ligos,
 prostatos ligos,
 inkstų ligos,
 Alzhaimerio liga,
 skausmai pusiaujo zonoje,
 glaukoma,
 galvos skausmai,
 galvos svaigimas,
 hormonų disbalansas,
 diabetas,
 katarakta,
 menstruaciniai skausmai,
 dažnas baimės jausmas,
 vočių formavimasis,
 kaulų lūžiai,
 šlapimo nelaikymas,
 vėžys (kai kurios atmainos),
 išsėtinė sklerozė,
 tulžies pūslės sutrikimai,
 kasos veiklos sutrikimai,
 sumušimai,
 cerebralinis paralyžius,
 šizofrenija.

Kadangi šiaurinis ir pietinis magneto poliai turi skirtingą poveikį, magnetą reikia taikyti labai dėmesingai. Nepamirškite, kad pietinis magneto polius skatina augimą ir ląstelių gyvybinę veiklą ne-priklausomai nuo to, sveikos jos ar ne. Neteisingai naudojant magnetą galima paskatinti ūglio arba žalingų bakterijų vystimąsi.

ATSARGUMO PRIEMONĖS

Magnetų terapijos negalima taikyti sunkiai sergantiems ligoniams, jeigu jiems būtina skubi specializuota medicininė pagalba arba gresia smarkus ligos paaštrėjimas. Visada būtina konsultuotis su gydančiu gydytoju ir įsitikinti, kad magnetoterapija tik papildys kitus ligonio gydymo metodus.
Būtina elgtis su magnetais atsargiai, netrankyti, saugoti nuo staigių temperatūros pokyčių, išmagnetinimo. Rekomenduojama visada laikytis šių taisyklių:
 netaikyti magnetų terapijos pacientams su kardiostimuliatoriumi,
 nenaudoti stiprių magnetų širdies zonoje be konsultacijos su gydytoju,
 nepartina naudoti magnetų nėščioms moterims ir vaikams iki dvejų metų,
 nerekomenduojama veikti stipriu magnetu pilvo srities gausiai pavalgius. Tai gali sukelti virškinimo sutrikimą. Magnetų terapiją galima taikyti pilvo srityje praėjus ne mažiau dviems valandoms po valgio,
 niekada nenaudokite magneto pietinių polių terapijos galvos srityje ir tose vietose, kur yra auglys arba infekcijos pavojus.
Visada reikia dėmesingai stebėti magnetu gydomą žmogų. Kai kurie gydomieji labai jautrūs magneto poveikiui. Jeigu atsiranda tokie simptomai, kaip žiovavimas, “sunki galva”, ūžesys ausyse, pykinimas reikia nedelsiant nutraukti gydymą.
Nereikia pamiršti, kad organizmo reakcijos tempai į magneto poveikį priklauso nuo individualių paciento savybių ir jo būklės. Pavyzdžiui, jei žmogui atsirado problemų neseniai ir jos nėra ypač rimtos, tai magneto terapijos taikymo efektas gali pasireikšti labai greitai. Jeigu liga įsisenėjusi, pagerėjimui pajusti gali prireikti savaičių ar net mėnesių. Atvejais, kai nejaučiamas magneto poveikis, magnetų terapijos atsisakyti nereikėtų. Reikia mėginti pravesti tą patį gydymo kursą galingesniu magnetu. Jeigu apskritai jums kilo abejonių, tikslinga kreiptis konsultacijos į prityrusį magnetoterapijos specialistą.
Magnetų terapijoje taikomas vieno poliaus arba bipolis magnetinis laukas. Labai rekomenduojama taikyti bipoliarinį lauką atstatant metabolinį ir energetinį balansą, gydant rūgštingumo ir biocheminius nukrypimus, sukeltus neteisingos mitybos, magnetinio lauko deficito sindromą bei daugelį kitų energetinio balanso sutrikimų.
Sėkmingam gydymui būtini keli įvairios formos ir galingumo magnetai bendram (2000 gausų) ir du mažesnio galingumo (600 gausų) tik lokaliam gydymui. Tyrimai rodo, jog magnetinio lauko taikymas nesukelia pašalinių efektų ir dėl to ypač naudingas fizinių negalavimų gydymui. Todėl magnetus tikslinga

Parašykite komentarą