Kur slypi tiesa?

Pastaruoju metu tik ir girdi kaip žmonės kalba apie fitnesą, laikraščiai bei sporto žurnalai tik ir rašo, kad šis sportas labai sparčiai populiarėja Lietuvoje, kad žmonės tiesiog „lekia“ į sporto klubus ir ne tik sportuoja, bet ir dalyvauja varžybose. Tačiau sportininkai profesionalai mano, kad rimtai sportuojančių žmonių vis mažėja. Tai kaip yra iš tikrųjų???

Tiesa. Vos apsilankai sporto klube ir matai masę žmonių…visi juda kruta, vienu žodžiu veiksmas vyksta.. Tik labiau įsigilinęs pastebi, kad didžioji dalis į klubą ateina pabendrauti ir šiaip praleisti laiką, o mažoji dalis tikrai stengiasi ir prakaituoja, palaiko formą ar nori būti sveiki. Na čia viskas kaip ir normalu, kiekvienam kažkas sava, bet dar nepaminėjau trečiosios, tarpinės grupės žmonių – „Aš lankau klubą.“. Čia ,matyt, didesnį dėmesį skirsime jums, pradedantieji. 😉

Iš pradžių pamatęs žmones visiškai netaisyklingai darančius pratimus ( nesakau, kad ir pats esu asas, tam tikrai reikia daug laiko ir patirties ) galvodavau, kad yra trenerių patarimo bei pamokymo stoka, tačiau klydau. Treneriai visada pasiruošę padėti, tiesiog reik paprašyti jei kas neaišku, tačiau yra užsispyrusių naujokų, kurių šūkis – Aš sau pats treneris, o dažniausiai toks „treneris“ nelabai suvokia ką pats daro, pateiksiu jum pavyzdį; stovi sau vaikinukas prie bloko, virbą laiko rankose, ir pila pratimą iš peties ( taip taip iš peties ) ir dar taip entuziastingai, kad net reta. Priėjau ir paklausiau, kuriai raumenų grupei jis daro pratimą, tas sau šalčiausiu veidu atrėžė, kad tricepsui ir taip žiūrėdamas į mane, kaip į kokį neišmanėlį. 😉 Nesupykit, bet yra ir tokių žmonių salėj, kurių niekaip negaliu suprasti ko jie ten atėjo. Aiškina treneris daryk taip, ne man taip nepatinka, na pabandyk tada šį pratimą, tai ,kad man čia skauda, tai gal taip pabandyk, tai kad neišeina… Tuomet iškyla klausimas jei viskas yra blogai, tai ko ten išvis eini??? Lik namie ir žiūrėk televizorių, o nebandyk kitų žmonių kantrybės ir laiko. Taip pat nesuprantu ir tokių žmonių, kuriems savanoriškai paaiškini kaip geriau būtų atlikti pratimą, kad šis duotu rezultatų, deja tik mažoji dalis tikrai susidomi bei pasitikslina, o kiti daro tą patį kaip ir buvo darę, net nesureagavę.

Iš dalies galvoju, kad čia yra kalta spauda. Ten taip ir rašoma, jei truputėlį taisyklingiau pasimaitinsi ir nueisi bent keletą sykių per savaitę pasportuoti, tai jau tu užsiimsi fitnesu. Mano manymu užsiimti fitnesu – domėtis juo, subalansuoti mitybą, stengtis pasiekti rezultatų, būti žvaliems ir energingiems, bet neiti į salę tik tam , kad galėtum sakyti „Aš einu į klubą“, taip tu gal ir eini į klubą, bet ką jame veiki??? Tad gal neapgaudinėkime paties savęs ir pasistenkime, kad tikrai galėtume pasidžiaugti savais pasiektais rezultatais ir pasakyti, kad aš tikrai sportuoju 😉

Pastaba: Mieli skaitytojai, šis straipsnis tėra apmąstymai bei įvairūs pastebėjimai, todėl nebūtina priimti kritiką. Tikrai nesiekiame kažką įžeisti ar apšmeižti.

Parašykite komentarą