Gerkite vandenį, bet ne per daug

Kiekvienas rimto fitneso klubo narys pasakys, kad sportiniame krepšyje kiekvienas turi nešiotis butelį su vandeniu, kuris yra be galo svarbus. Nepaisant visko, užkirtimas kelio dehidracijai – yra pagrindinis dalykas palaikant produktyvią ir malonumą teikiančią treniruotę. Gerkite vandenį, gerkite daug, kad papildytumėte jo atsargas, kurias išeikvojote ir netekote per treniruotę.

Atlikus paskutiniuosius tyrimus nustatyta, kad vis dėlto yra įmanoma, jog pratimai sukeltų pavojų sveikatai geriant per daug vandens, kuris gali taip pat neigiamai veikti, kaip ir geriant jo per mažai. JAV lengvosios atletikos atstovai įvedė naujus limitus vandens suvartojamam kiekiui. Jie įtikinėja bet ką, kas reguliariai bėgioja, važinėja dviračiu ar užsiiminėja greitu ėjimu, sumažinti vandens suvartojimo kiekį, dėl atsargumo neperviršyti. Pasak daktaro David`o Martin`o, JAV valstijos universito lavinimo fiziologai pataria daugeliui žmonių, kurie pirmą kartą pradeda užsiimti bėgiojimu ir pratę nešiotis vandenį su savimi, kad negalima gerti jo per daug ir nereikia jaudintis dėl karščio. Daktaras Martin`as sako: “Taip yra negerai, negerai, negerai.”

Britų gydytojas. Dan`as Tunstall-Pedoe sutinka, kad gerdami vandenį vos progai pasitaikius, galime susilaukti didelių problemų tokių, kaip vandens apsinuodijimas ir pan. Vanduo atskiedžia natrį ir elektrolitus kraujyje ir taip sukelia galvos svaigimą ir kvėpavimo sutrikimus. Kai kurie žmonės dėl tos priežasties gali apalpti. Ne tiesa, kad negalima gerti pakankamai vandens, kai sportuoji, tiesiog gali persistengti jį geriant.

Tai nepropaguoja uždrausti skysčių papildymo per treniruotes. Didelis aktyvumas gali išskirti ir netekti beveik litrą kūno skysčio per prakaitą, ypač karštame ore. Prarastas kūno skystis turi būti papildytas palaipsniui, geriant mažais gurkšneliais, o ne dideliais gurkšniais. Geriant apie ketvirtadalį pusę litro kiekvieną treniruotės valandą, nepapildys visko, ko neteksite, bet padės išlaikyti sveikesnį skysčių balansą. Paprasta nustatyti skysčių balansą pasisveriant prieš ir po treniruotės. Kiek praradote svorio, tai ne riebalai, o skysčiai, kuriuos turite papildyti.

Parašykite komentarą