Dalinai pakeičiamos arba nepakeičiamos amino rūgštys

Argininas-gali padidinti insulino, gliukogeną bei augimo hormonų išsiskyrimą, padeda traumų rebilitacijai, formuotis fibriliniui baltymui ir stimuliuoja imuninę sistemą, kreatino prototipas, padidina spermatogenezę.

Cysteinas-Pašalina nuodingus chemilkalus kartu su L-aspartico rugštimi ir L-citrulinu, padeda užkirsti alkoholio bei rūkymo žalą, stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelius.

Tyrosinas- prototipas nervinių siųstuvų kaip dopaminas, norepinephrinas ir epinephrinas, taip pat ir thyroido bei augimo hormono ir melanino (pigmentas svarbus odos bei plaukų spalvai). Pakelia nuotaiką.

Alaninas- vienas pagrindinių komponentų jungiamojo audinio. Svarbus elementas, kuris leidžia raumenims ir kitiems audiniams pasisavinti amono rūgštis, padeda stiprinant imuninę sistemą .

Aspartic`o rūgštis- padeda paversti angliavandenius į raumens energiją, augina imuninės sistemos antikūnius, sumažina amoniako lygį po treniruotės.

Cystinas- dalyvauja jungiamųjų audinių ir audinių antioskidatorių funkcionavime.
Skatina gyjimo procesus, stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių veiksmingumą ir padeda sumažinti skausmą nuo uždegimo. Svarbus odos ir plaukų formacijai.

Gliutamino rūgštis- Svarbus pagrindas glutamino, prolino, ornothino, arginino, glutathiono. Potencialus energijos šaltinis, svarbus smegenų bei kitų amino rugščių metabolizme.

Gliutaminas- gausiausia amino rūgštis. Begalo svarbus elementas imuninės sistemos funkcionavime. Svarbus energijos šaltinis, ypatingai kepenims ir žarnyne laikantis kalorijų apribojimo. Smegenų “kuras”, kuris padeda atminčiai ir stimuliuoja išmintingumą ir susikaupimą.

Glycinas- padeda gaminant kitas amino rūgštis ir yra hemoglobino bei cytochromų dalis. Turi raminimo poveikį ir yra kartais naudojama manijakinei depresijai ir agresyviems asmenims gydyti. Gamina glucagoną, kuris mobilizuoja glycogeną. Gali sulaikyti (apmalšinti) cukraus poreikį.

Ornithinas- Naudojant didesnes dozes gali padėti paskatinti greitesnį augimo hormonų išsiskyrimą. Padeda kepenų bei imininei sistemai funkcionuoti. Skatina gyjimą.

Prolinas- vienas pagrindinių komponentų, kuris sudaro jungiamuosius audinius ir širdies raumenį. Be vargo mobilizuojasi raumens energijai. Didžiausia sudedamoji dalis fibrilinio audinio.

Serinas- svarbus elementas ląstelių energijos gamybai. Pagalba atminties bei nervininės sistemos funkcionavimui, padeda palaikyti imuninę sistema gaminant imuno-globuliną ir antikūnius.

Taurinas- padeda absorbuoti ir pašalinti riebalus, gali veikti kaip nervinių impulsų siųstuvas, kai kuriose smegenų bei tinklainės vietose.

Parašykite komentarą